Rozprávkové kráľovstvo Slimáka Kraska

 

 

http://www.krasko.info/

 

 

 

„Rozprávkové kráľovstvo slimáka Kraska“ sa nachádza na juhovýchode Slovenska. Začína pri meste Moldava nad Bodvou a končí až za mestom Rožňava. V Slovenskom krase sú krásne a tajomné jaskyne, slnečné lúky plné kvetov a motýľov, lesy s nádhernými vtáčikmi a srnkami, ba aj vysoké planiny, z ktorých vidieť do diaľav. Tiež niekoľko riek a jazier, ale najmä všakovaké zaujímavé turistické cestičky a chodníčky.

Občanom kráľovstva sa môže stať každý, kto má rád rozprávky, povesti, príbehy a rád robí radosť druhým ľuďom. Má rád Slovenský kras, pozná jeho históriu, pamiatky a prírodné krásy. Svojou šikovnosťou, tvorivosťou a rozumom rozširuje bohatstvo kráľovstva. Občanom kráľovstva sa stáva každý dobrovoľne a jeho prijatie sa potvrdzuje rozprávkovým cestovným pasom. Čestné občianstvo kráľovstva sa udeľuje na návrh kráľa.

Kráľ, zvrchovaný panovník kráľovstva, sa ujíma vlády z vôle občanov. Kráľ dbá na to, aby jeho poddaní mali stále dôvod k spokojnosti, dobrej nálade a smiechu. Kráľ svoju vôľu vyjadruje sám alebo prostredníctvom svojho miestodržiteľa.

Kráľovstvo spravuje na príkaz kráľa miestodržiteľ a ním menovaná kráľovská rada. Okolo kráľa je sústredený kráľovský dvor, do ktorého budú vybraní občania, ktorí svojimi skutkami preslávili kráľovstvo za hranicami.

Kráľovstvo má svoj erb, svoju vlajku a pečať. Pravidlá ich používania stanoví kráľ. Kráľ môže zaviesť i používanie ďalších dokumentov, tlačív a propagačných materiálov a zároveň stanoviť pravidlá ich používania.

V rozprávkových kanceláriách môžeš získať pečiatky do svojho cestovného pasu. Za získané pečiatky Ťa odmeníme malým darčekom.
 

NOVINKY

Pozývame Vás na podujatie Prvý jesenný festival v Bohúňove ... čítaj ďalej
Pozývame Vás na VI. festival vyberania desiatkov z úrody a na Slivkový festival 27.09.2014 do Jablonova nad Turňou ... čítaj ďalej
Pozývame Vás na 2. trh regionálnych výrobkov do Jablonova nad Turňou, dňa 02.08.2014 od 11,00 do 15,00 hod. ... čítaj ďalej
Rozprávkové kráľovstvo Slimáka Kraska ... čítaj ďalej
Slimáčik Krasko dáva celému svetu na vedomie, že v novembri 2013 založil svoje „ Rozprávkové kráľovstvo slimáka Kraska “ s trvaním na veky vekov. Kráľovstvo spája všetkých, ktorí majú fantáziu a zmysel pre humor, deti, mládež a dospelých, ... čítaj ďalej